הנדסת שיניים עוסקת בייצור מגוון רחב של אלמנטים בהתאמה אישית לשיקום הלסת והשיניים, בתיאום עם רופאי שיניים ואורטודנטים.

הטכנאים העוסקים בתחום נחשבים לאמנים לכל דבר, שכן תפקידם כולל יצירה של דגמים מותאמים אישית של מגוון מוצרים לעיצוב אסתטי ושיפור מראה הפה והשיניים.

לכן הם נדרשים בין היתר להבנה בתכונות כימיות ופיזיקליות של חומרים, שימוש במכשירים שונים לעיצוב המוצרים, הבנה אטומית ויכולת עיצוב.

אז אילו סוגי מדפסות תלת מימד משתלבות בתחום ואיך הן משפרות את איכות העבודה והשירות בתחום?

 

תנאים אופטימליים לצורך הדפסה דנטלית

הדפסה בתחום הנדסת שיניים מכונה גם הדפסה דנטלית, כי היא למעשה מכסה את כל קשת הצרכים של בעלי מקצוע בתחום, הזקוקים לדגמים מודפסים, חלקי מכשירים שנשברו, שיניים תותבות ועוד.

הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת לבעלי המקצוע בתחום להדפיס הכל ממודלים, סדים כירורגיים, סדים אורטודנטים ועד שתלים דנטליים וכל מה שביניהם.

רופאי שיניים, אורתודנטים, טכנאי שיניים ובעלי מקצוע נוספים בתחום, זקוקים למדפסות תלת מימד ברמה גבוהה במיוחד של דיוק כדי ליצור תבניות למשל.

לדוגמה, מדפסות תלת מימד בטכנולוגיית DLP הפועלות על ידי הקרנת אור אולטרה סגול על גבי שרף פלסטי נוזלי ומקשיחות אותו שכבה אחר שכבה מספקות מענה איכותי לצורך זה.

מאפיין נוסף של טכנולוגית הדפסה זו הוא ההפעלה הקלה שלהן, כאשר מהירות ההדפסה משתנה בהתאם לדגם המדפסת והעוצמה שלה.

 

יתרונות הדפסה דנטלית

מדפסות תלת מימד דנטליות מאפשרות למעבדות שיניים להגיע לרמה גבוהה של דיוק ואיכות בקלות ובמהירות גדולה יותר מאי פעם בעבר.

סורקי תלת מימד דיגיטליים מפיקים את המודל הרצוי כדי להעביר את המידע למדפסות תלת מימד המפיקות ממנו את המודל הפיזי.

השילוב בין סורק איכותי לבין מדפסת איכותית מאפשר למעבדות שיניים לייצר מספר גדול של אובייקטים ביום, תוך קיצור זמני המתנה, חיסכון בכוח אדם וצמצום עלויות ללקוח וליצרנים.

 

מאפיינים נדרשים של מדפסת דנטלית

  • אמינות התוצר המאפיין החשוב ביותר של מדפסת לתחום הנדסת שיניים הוא אמינות התוצר. התוצאה הסופית חייבת להיות מושלמת ולכן המדפסת חייבת להיות איכותית ומדויקת.
  • אינטגרציה מדפסת שיכולה ליצור אינטגרציה עם תוכנות דיגיטליות נוספות מאפשרת תהליך עבודה נוח של סריקה – עיצוב – הדפסה.
  • מהירות אחת המטרות של הדפסה דנטלית היא לקצר תהליכי עבודה ולהוזיל עלויות על ידי הגברת מהירות הייצור בהתאם לצרכי העסק. 
  • דיוק מדפסת דנטלית חייבת להיות מצוידת בטכנולוגיה מתקדמת המספקת רמה מרבית של דיוק ליצירת מודלים מדויקים בגימור איכותי במגוון רחב של חומרי הדפסה לפי הצורך.


לסיכום, לצורך הדפסת תלת מימד בתחום הנדסת שיניים נדרשות מדפסות בעלות מאפיינים ייחודים, המופעלות על ידי בעלי מקצוע מומחיםי בתחום. 
צוות DFUS3D מספק שירותי הדפסה מקצועיים למגוון צרכים בעזרת מכונות הדפסה מתקדמות ומהירות וצוות מהנדסים מנוסים בתחום. זקוקים להדפסה 3D מקצועית? דברו איתנו!