הדפסות תלת מימד עושות חייל בשנים האחרונות כמעט בכל תחומי המשק – בתעשייה הצבאית, בתעשיית המזון והמשקאות, בתחום רפואת השיניים וגם כמובן בתחום הרפואה.

מגוון חומרי ההדפסה רק הולך ומתפתח עם השנים והיום אנחנו כבר נמצאים בעידן שמגשים את החלומות הכי פרועים של סופרי מדע בדיוני מהעבר.

אז אילו חלקי חילוף רפואיים ניתן להדפיס בתלת מימד ואיך זה נראה בשטח?

 

הדפסה תלת מימד בעולם הרפואה מצילה חיים

החידוש שהביאה טכנולוגיית דפוס תלת מימד לעולם הרפואה קשור בעיקר למהירות והקלות שבה אפשר כיום להשיג חלקי חילוף ולא רק למכונות רפואיות מצילות חיים, אלא גם ובעיקר – לאיברי גוף אנושיים. איך זה מתבטא ביום יום של צוותי רפואה מצילי חיים?

 

מודלים תלת מימד לתרגול לפני ניתוח

לפני ניתוחים מורכבים, הרופאים המנתחים עושים מאמצים רבים כדי להגיע לניתוח מוכנים, עם כל הידע והניסיון הדרוש להצלת חיים ולהצלחת הניתוח. 

לשם כך מקובל כיום להדפיס מודל תלת מימד מדויק לפרטי פרטים של האיבר המועמד לניתוח, בהתאם לסריקות אמיתיות של גוף המטופל הספציפי, כדי לאפשר לרופאים לתרגל את שלבי הניתוח לפני שהם ניגשים למטופל האמיתי. 

 

הדפסת תלת מימד של שתלים

מדפסות תלת מימד מצוידות בחומרי הדפסה מתאימים מסוגלות להדפיס שתלים מתאימים כמו חוליות לעמוד השדרה, שיניים, שחזורי אף ועוד. 

שתלים אלה מיוצרים ברמה גבוהה של דיוק ומאפשרים התאמה מדויקת לגופו של המטופל. 

 

הדפסה תלת מימד של פרוטזות – תותבים

איברים תותבים מותאמים אישית בצורה מדויקת מאפשרים להחליף איברים קטועים ולמלא טוב יותר את תפקידו של האיבר החסר.

ניתן להתאים בצורה מדויקת את האיבר לגופו של המטופל ובמקרים שונים אף לבחור את עיצוב הפרוטזה לפי טעם אישי, ליצור פרוטזה קוסמטית שנראית בדיוק כמו יד אמיתית או פרוטזה בעיצוב עתידני ועוד. 

 

מכשירי שמיעה מודפסים בתלת מימד

קל יותר ליצור מכשירי שמיעה בהתאמה אישית מדויקת למטופל כאשר עושים זאת עם מדפסת תלת מימד. כך המכשיר מותאם בצורה מדויקת למבנה האוזן האישי של המטופל, משפר את איכות השמיעה ומקל על הסתגלות למכשיר החדש. 

 

הדפסת רקמות – הדפסה ביולוגית 

המדפסת הביולוגית הראשונה בעולם הומצאה בשנת 2015 ומאז הטכנולוגיה נמצאת בתהליכי מחקר כדי לדייק ולשפר אותה. 

כיום נחקרות ומתפתחות 3 שיטות עיקריות להדפסה ביולוגית, אך טכנולוגיה זו נחשבת מורכבת ורגישה במיוחד, כי המחקרים בתחום מתייחסים בעיקר להדפסת איברים חיוניים. 

לכן המחקר מתנהל עדיין בזהירות רבה תוך שאיפה להגיע לרמה גבוהה של שלמות ולהשתמש בטכנולוגיה פורצת דרך זו כדי להציל חיים.

 

הדפסות תלת מימד – טכנולוגיה עתידנית בכף ידכם

DFUS3D מתמחים בשירותי הדפסה תלת מימד ומציעים גם מדפסות תלת מימד איכותיות למגוון צרכים. מחפשים הדפסות תלת מימד שיאפשרו לכם להשתלב בטכנולוגיה עתידנית למטרות עסקיות, ופרטיות? צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.