מדפסות תלת מימד הולכות ותופסות תאוצה בשנים האחרונות, כשהן מחליפות ביעילות אמצעי ייצור בתעשיות וענפים שונים. במקביל הן הופכות לאמצעי חינוכי, בידורי ושימושי – בשוק הפרטי.

אז אם אתם קונים מדפסת 3D לבית, תרשו לנו לברך אתכם על הבחירה, אבל גם לתת לכם כמה טיפים על בחירת מדפסת תלת מימד לבית, שתתאים בצורה מדויקת לצרכים שלכם.

 

מה ההבדל בין מדפסת תלת מימד לבית לעומת מדפסת לתעשיה?

מדפסות תלת מימד משמשות לייצור חלקים שונים לתעשיות שונות. הן נדרשות להפגין רמת ביצועים גבוהה ודיוק אופטימלי ולכן יש להן יכולות גבוהות מאוד, כאשר לעיתים הן גם גדולות וכבדות יותר מאשר מדפסות 3D לבית.

לעומתן, מדפסות תלת מימד לבית יכולות גם הם ליצור אובייקטים שונים לפי עיצוב מוגדר מראש, באמצעות תוכנות חינמיות ודרכים נוספות והן גם מתפתחות במהירות, בהתאם לדרישה מהשטח, עם מגוון טכנולוגיות ושיפורים. 

כיום ניתן להדפיס בעזרת מדפסות אלה כלי בית, פריטי עיצוב, או חלקי פריטים שנשברו  – לצורך תיקון ועוד.

איך לבחור מדפסת תלת מימד ביתית איכותית?

למעשה גם אם אתם לא ממש מבינים בתחום, לא מכירים טכנולוגיות הדפסה וסוגים של מדפסות תלת מימד, יש כמה פרמטרים שתוכלו לבדוק לפני קניית מדפסת תלת מימד לבית:

  • איכות ואמינות המותג קיימים כיום יצרנים רבים של מדפסות תלת מימד. אבל חשוב לבחור מותג אמין שיש לו שם טוב ואיכות מוכחת. את זה אפשר לבדוק על ידי חיפוש המלצות גולשים באינטרנט והתייעצות עם אנשים אחרים שיש להם מדפסת 3D ביתית.
  • שירות לקוחות גם אם אתם קונים מותג איכותי, אתם צריכים לקבל שירות לקוחות מקומי, שיש לו תמיכה טכנית טובה, עם אנשי מקצוע שיכולים לתת לכם טיפים, ללמד אתכם איך להוציא את המיטב מהמדפסת שלכם וגם לתקן במקרה הצורך.
  • חלפים מדפסת תלת מימד מורכבת מחלקים שונים, שכל אחד מהם צריך לפעול באופן תקין לקבלת תוצאה מיטבית. לכן חשוב לבדוק שיש לכם שירות חלפים אמין או שיש אפשרות לקנות חלפים בנפרד למקרה הצורך.
  • ממשק הפעלה במיוחד אם אתם מתחילים בתחום, חשוב לוודא שהמדפסת שלכם ידידותית למשתמש. שתוכלו ללמוד אותה בקלות ואולי גם לתת לילדים להתחיל להתנסות בהדפסות תלת מימד.
  • שטח הדפסה בהתאם לגודל האובייקטים שאתם רוצים ליצור עם המדפסת, חשוב לוודא שיש לכם שטח הדפסה מספיק גדול. בנוסף, כדאי לוודא שיש למדפסת שטח הדפסה מחומם, כדי לקבל תוצר סופי איכותי ללא עיוותים.
  • מהירות הדפסה גבוהה מאפשרת לכם לקבל תוצר סופי איכותי ומדויק יותר. כדאי לבדוק מהי מהירות ההדפסה במדפסת שלכם לעומת מדפסות אחרות ברמה דומה. 

 

לסיכום, מדפסת תלת מימד ביתית היא השקעה משתלמת – אם אתם מקפידים לבחור אותה בחוכמה. דפוס 3D מציעים מדפסות מהמהירות והמדויקות ביותר בשוק, לצד שירותי ייעוץ ותכנון על ידי צוות מהנדסים מומחים בתחום. צרו קשר לקבלת מידע נוסף!