טכנולוגיית דפוס 3D קיימת כבר משנות השמונים, אך כיום היא חלק חיוני ובלתי נפרד עבור תעשיות רבות.

בשנים האחרונות היא הפכה נגישה גם לשוק הפרטי וכיום יש לא מעט משתמשים פרטיים, שעושים בה שימוש חובבני לצד שימוש מקצועי במדפסות ביתיות.

עם העלייה בביקוש עולה גם ההיצע וכיום אפשר למצוא אינספור סוגים, דגמים ויצרנים של מדפסות תלת מימד – לשוק הפרטי ולשוק המסחרי.

אז מה ההבדל בין מדפסת 3D תעשייתית לבין מדפסת ביתית שולחנית?

 

מדפסת תלת מימד ביתית VS מדפסת תעשייתית

מדפסות תלת מימד משמשות היום תעשיות רבות בייצור המוני, או ייצור מדויק של מוצרים ייחודיים כמו בתחום רפואת השיניים, האדריכלות ועוד. 

לכל תעשיה צרכים משלה ובהתאם – יש מדפסות תעשייתיות עם מאפיינים שונים, המיועדים לספק את צרכי התעשייה הספציפית אותה הם משרתים. 

לצד אלה יש גם עסקים שיכולים להסתפק במדפסת תלת מימד ביתית/שולחנית, המיועדת גם עבור מי שרוצה מדפסת תלת מימד לבית, כדי ליצור מוצרי נוי, חלקי חילוף פשוטים, תעסוקה לילדים ועוד.

 

ההבדל בין מדפסת תלת מימד ביתית לתעשייתית?

הנה כמה מן ההבדלים הבולטים בין שני הסוגים העיקריים של מדפסות תלת מימד:

  • רמת הדיוק תעשיות ועסקים אשר נדרשים לספק תוצר מודפס ברמת דיוק גבוהה מאוד יעדיפו להשתמש במדפסת תעשייתית, שהדגש בה הוא על רמת הדיוק של המוצר. במקרים שונים גם משתמשים פרטיים יעדיפו לרכוש מדפסת תלת מימד תעשייתית, כמו למשל בעלים של מכוניות יוקרה, המעוניינים שתהיה להם אפשרות להדפיס לעצמם חלקי חילוף למכונית שהיא יחידה במינה.
  • גודל המודל קיימת מגבלת גודל על המודל שאותו המדפסת יכולה לייצר. אין ספק כי מדפסות תעשייתיות יכולות בדרך כלל לספק מודלים גדולים יותר מאשר מדפסות ביתיות. עוד מילה לגבי הגודל – מדפסת תעשייתית תהיה לרוב גם גדולה יותר מאשר מדפסת ביתית וזה שיקול חשוב למי שצריך להתמודד עם מגבלת מקום עבור המדפסת.
  • מחירים מדפסות תלת מימד תעשייתיות עולות בדרך כלל בעשרות אחוזים יותר מאשר מדפסות שולחניות, בגלל ההבדלים ברמת המקצועיות, הדיוק, הגודל וכן הלאה.
  • מקצועיות מדפסות תלת מימד תעשייתיות לרוב מותאמות ספציפית לתעשיה שבה הן פועלות כדי לספק תוצאה מקצועית ברמה גבוהה לתעשיות כמו תעופה, חלל, רכב ועוד. לעומת זאת, מדפסת שולחנית מתאימה יותר לחובבנים ומתחילים, לצרכי חינוך ולייצור דגמים פשוטים.
  • חומרים מגוון החומרים המשמש להדפסה במדפסות תלת מימד תעשייתיות הוא מגוון ומקצועי יותר מאשר מדפסות ביתיות, זאת כדי להתאים את החומר לצרכי התעשייה המדויקים.

 

בואו להדפיס את העתיד בתלת מימד

בית הדפוס DFUS3D מספק שירותי הדפסה מקצועיים, לצד ייעוץ להדפסות מקצועיות על ידי בעלי מקצוע מנוסים ומומחים בתחום וכן מכירה של מדפסות תלת מימד במחירים הטובים בארץ, באיכות מעולה.

עדיין מתלבטים בין מדפסת תלת מימד תעשייתית לבין מדפסת תלת מימד ביתית? צרו קשר ונשמח לעזור לכם לבחור!