מדפסות תלת מימד כבר מזמן לוקחות אותנו אל העתיד, עם יכולות שנלקחו מספרי מדע בדיוני ופתרונות מטורפים לבעיות מכל הסוגים. אבל גם אם חשבתם שאתם יודעים הכל על מדפסות 3D, הנה כמה פריטים מודפסים, שאפילו אייזיק אסימוב וז’ול ורן לא היו מעלים על דעתם.

 

מקור חדש בהדפסה 3D

הנשרית הקרחת “ביוטי” נורתה על ידי ציידים.

חלקו העליון של המקור שלה נקטע כתוצאה מהירי. 

מאז היא איבדה את יכולתה לצוד ואף לאכול בשר , כי החלק העליון של המקור הוא זה המאפשר לה לחתוך ולבתר בשר.

אבל אז מומחים לעופות דורסים פנו למומחים בתחום הדפסת תלת מימד וביחד הם עיצבו עבורה תותב של מקור חדש ומותאם אישית – אותו הדפיסו במדפסת תלת מימד.

ביוטי קיבלה את התותב והסתגלה אליו וכעת היא יכולה לחזור לטבע ולצוד כמו בעבר.

 

הדפסת אשליות עם מדפסת תלת מימדית

מכירים את ציורי האשליות המוזרים של מדרגות של האמן ההולנדי אשר? המדרגות שעולות לשום מקום ויורדות בצורה משונה ולא הגיונית?

מדענים ישראלים הצליחו לראשונה לשחזר את אחד הציורים המפורסמים של האמן ולהפוך אותו למודל תלת מימדי בעזרת מדפסת 3D.

 

המכונית הירוקה ביותר בעולם עם מדפסת 3D

קבוצת אנשים פרטיים, שרצתה לפתח מכונית ירוקה ומקיימת, עם טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת להם לחצות את ארה”ב לאורכה ולרוחבה על כמות מזערית (יחסית) של דלק, עשתה זאת בעזרת מדפסת תלת מימד. 

כיום URBEE היא לא רק אחת המכוניות הירוקות ביותר בעולם, היא גם המכונית הראשונה שהודפסה במדפסת תלת מימד.

 

אוכל מודפס במדפסת 3D

לא אחרת מאשר חברת נאסא לחקר החלל, הזמינה במיוחד עבור האסטרונאוטים שלה, ששוהים חודשים ארוכים בחלל – מדפסת שיכולה להדפיס מוצרי מזון שונים. הפופולרי מכולם הוא כמובן פיצה מודפסת.

 

גבס שלא מגרד במדפסת תלת מימד

משהו שאולי לא חשבתם עליו קודם, אבל גם גבס אפשר היום להדפיס בעזרת מדפסת תלת מימד. לתקן יד שבורה, או רגל שבורה, בלי התחושה המגרדת ובלי לכלוא את היד בתוך תחבושת כבדה ומסורבלת. 

 

בנין שלם 

אפילו לחסידי התלת מימד קצת קשה להאמין, אבל הסינים הצליחו ליצור במיוחד מדפסת ענקית, איתה הדפיסו את כל חלקיו של בניין שלם, כולל צנרת ותשתיות. אחר כך רק נשאר להם להרכיב!

לסיכום, אנחנו חושבים שהבנתם את הרעיון – עם קצת דמיון והתמדה – אפשר להדפיס עם מדפסת תלת מימד פשוט הכל. אפילו איברים חדשים, כמו אוזן ביונית ששומעת יותר טוב מהאוזן הטבעית והעתק של העובר שנמצא בתוך הרחם – על בסיס הדמיית אולטרה סאונד.

אז אולי אתם לא מחפשים דרך להדפיס את ההמצאה הבאה שתעשה מהפכה בעולם, אבל עם DFUS 3D אתם יכולים להדפיס כמעט כל דבר שתרצו. צרו קשר עם המומחים שלנו להזמנת הדפסה מקצועית, או לרכישת מדפסת תלת מימד משלכם!