לא יכולים לחכות להדפיס מגנטים למקרר, תכשיטים, כפיות מדידה או בובת צעצוע? חכו רגע לפני שאתם מפשילים שרוולים ומתחילים לעמול על המודל הבא שלכם. אנחנו לא יודעים באילו חומרי גלם להדפסה השתמשתם עד כה, אך יודעים באילו תוכלו להשתמש בפעם הבאה: חומרי גלם מיוחדים – SPECIAL! ברשותכם מדפסת תלת מימד? יתכן מאד שהיא תומכת בחומרי הגלם המיוחדים! אז במה הם נבדלים, מתי כדאי להשתמש בהם וכמה הם עולים? לנו יש תשובות!

 

חומרים מיוחדים עבור מדפסת תלת מימד – על מה כולם מדברים?חומרי הדפסה מיוחדים – במה הם שונים מהחומרים הרגילים?

ישנו מגוון עשיר של חומרי גלם המיועדים להדפסות תלת ממד – החל משרף נוזלי, דרך ABS ועד PLA. לצד חומרי הגלם הנחשבים “רגילים”, ישנם חומרים להם מוצמד התואר “מיוחדים”. ומה הופך אותם לכאלו? הצבעים וההרכב שלהם. לדוגמא: PLA כחול משי מאופיין גם בגוון כחול ייחודי (מוזמנים להתרשם כאן באתר), וגם בגימור המעניק למודל המודפס מראה משי. 

 

מתי כדאי לבחור בחומרים המיוחדים על פני הרגילים?

במידה שאתם מעוניינים להדפיס מודל בעלת חזות מרשימה, מומלץ לבחור בחומרים המיוחדים. כאמור, הם נבדלים מאלו הרגילים בקשת הצבעים המרשימה שלהם. במודלים שמטרתם דקורטיבית (לדוגמא: קישוטי קיר), הרי שהצבע משמעותי וראוי להעניק לו חשיבות אדירה. עם PLA זהב לדוגמא, המודלים המתקבלים נראים כאילו ויוצרו מיציקות של זהב. 

 

חשוב לזכור: נראות המודל חשובה, אך היא לא יכולה לבוא על חשבון הפונקציונאליות. הבטיחו כי חומר הגלם שאתם בוחרים להדפסת המודל, אכן הולם את השימוש בו. לדוגמא: במידה שאתם מעוניינים להדפיס כוסות לשתייה קרה, יש לבחור בחומר המתאים למזון/שתייה.

 

“אילו מדפסות תומכות בחומרים המיוחדים?”

אנו מציעים מגוון רחב של מדפסות בטכניקות FDM ו-SLA. בעמוד המוצר של כל אחד מהדגמים, ישנו פירוט מלא של תכונות המדפסת, לרבות החומרים התומכים. זהו המקום להדגיש כי כל דגם תומך בחומרי גלם ספציפיים, כך שחשוב שתגדירו לעצמכם מהם צורכי ההדפסה שלכם (מה תרצו להדפיס, באילו חומרים תרצו להדפיס, מהי מידת גמישות הנדרשת וכן הלאה). מדפסת CR-10 MAX לדוגמא, תומכת בחומרי PLA המיוחדים. מדפסת תלת מימד מחיר במקרה זה – 4499 שקלים.

 

“החומרים המיוחדים בטח מאד יקרים, לא?”

מאחר שהם משווקים כ”מיוחדים”, רבים סבורים כי המחיר שלהם בהתאם. אולי תופתעו, אך מחיר חומרי הגלם המיוחדים עבור מדפסות תלת ממד, לא גבוה בהרבה ממחירם של אלו הרגילים. אנו מזמינים אתכם להתרשם מקולקציית המיוחדים שלנו! ובכל זאת, מאחר שאתם כבר כאן, הנה דוגמאות לכמה מחירים:

  • PLA STEEL זהב, כסף ונחושת – 110 שקלים
  • PLA RAINBOW – 110 שקלים
  • BIQU PLA SILK – 110 שקלים

 

יש לכם שאלה לגבי חומרי גלם להדפסות? מעוניינים לקבל הכוונה מקצועית לרכישת מדפסת? אנחנו עומדים לרשותכם בכל שלב ונשמח לסייע! למידע נוסף, התקשרו כעת – 052-833-2959