אם בעבר היו אומרים לנו שיום אחד נוכל להדפיס חפצים, חלקי חילוף ואפילו איברי גוף לא היינו מצליחים להאמין אך כיום ניתן לומר כי זה אכן אפשרי. הקידמה והטכנולוגיה תרמו רבות להתפתחותן של המדפסות ומהדפסה פשוטה, צבעונית, על גבי דף נייר כיום בעזרת מדפסות מיוחדות אנו יכולים להדפיס אף בתלת מימד. מדפסות אלו פועלות במספר דרכים ובשימוש במגוון חומרים שונים כאשר אחד החומרים הנפוצים והייחודים ביותר כיום הינו שרף למדפסת. עוד על דרך הפעולה שלו תקראו מיד.


בחירת חומר למדפסת

בתחילת דרכן ניתן היה למצוא מדפסות תלת מימד רק במפעלים גדולים או חברות ענקיות אך בשנים האחרונות הן הפכו לנגישות יותר וניתן למצוא אותן גם בבתים רבים. במידה ואתם מחפשים אחר החומר הנכון ביותר עבור תפעולה של המדפסת הפרטית שלכם חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים חשובים כאשר הראשון שבהם הוא כמובן ההבנה של מה אנו רוצים להדפיס. ישנם מגוון רחב של חומרים למדפסות תלת מימד כאשר כל אחד מהם יעיל להדפסה אחרת. ישנם סוגי פלסטיק המיועדים בעיקר להדפסה של רכיבים קטנים בעוד חומרים אחרים מתאימים עבור הדפסה של חלקים גדולים או חזקים יותר. הגדרה ברורה של התוצר אותו אנו רוצים לקבל תעזור לנו לבחור בחומר הנכון בעבורנו. 

בנוסף, חשוב לשים לב לאיכותו של החומר. ככל שהחומר אותו תבחרו יהיה איכותי יותר רמת הגימור של התוצר הסופי תהיה גבוהה יותר. כמו כן, חומרים איכותיים יספקו למדפסת שלכם חיי מדף ארוכים יותר ויגרמו למינימום תקלות ולכן אין להתפשר על פרמטר זה.


מהו שרף למדפסת?

השרף הוא אחד החומרים היעילים ביותר לשימוש במדפסות תלת מימד בטכנולוגיית SLA. השרף עשוי בבסיסו מאפוקסי המעורבבב עם פוטופולימר. על מנת ליצור את האובייקט השרף נחשף לאור אולטרה סגול אשר גורם לו להתקשות בצורה של התבנית הרצויה. לאחר יבוש סופ השרף לא סופח מים ולכן הוא יכול להיות במגע עם חומרים נוזליים. הוא נחשב לחומר עבודה איכותי כיוון שהוא בעל יכולת הדבקה גבוהה מאוד. הוא יעיל בעיקר עבור יצירת מודלים מדוייקים לתחומי התכשיטים, רפואת השניים וכו’. 


הדפסת תלת מימד

השינויים הרבים החלים בעולמנו מידי שנים מאפשרים לנו להגיע למקומות אליהם לא האמנו שנגיע קודם. הדפסה בתלת מימד הינה אחת מפרצות הדרך הגדולות שקרו בשנים האחרונות והיא מאפשרת לנו ליצור כל דבר העולה בדמיוננו. שימוש בחומרים איכותיים בעת השימוש במדפסת הופך את התוצרים שלנו למוקפדים ומדויקים יותר ואף מגן על המדפסת ומאפשר לה טווח שימוש ארוך יותר. זוהי הסיבה שבעת בחירת החומר למדפסת יש להשקיע מחשבה בתהליך הבחירה.

 

להיכרות נוספת עם החומרים, רכישת חומרי גלם למדפסת או לקבלת שירותי הדפסה אונליין צרו קשר עם DFUS 3D ונשמח לעמוד לשירותכם.