מדפסות תלת המימד נמצאות כיום בשימושם של אנשים פרטיים ושל תעשיות גדולות בשלל תחומים – מאופנה, דרך מזון ועד רפואה. ומה אתם צריכים בכדי להתחיל ולהפיק מודלים בתלת מימד? שלושה דברים בלבד: מחשב, מדפסת תלת מימד מומלצת וחומר גלם מתאים. השילוש הזה יבסס בעבורכם את התנאים להפקת מודולים בשלל צורות וצבעים!

 

רכישת מדפסת תלת מימד מומלצת – מה חשוב לבדוק?

אתם רוצים להתחדש במדפסת תלת מימד? חכו רגע לפני שאתם מבצעים את הרכישה ומתחילים “להשתעשע” עם הפקת המודלים. מה שיהפוך את המדפסת ל”מומלצת” הוא בעיקר מידת התאמתה אליכם – לשימושים שלכם (מה בכוונתכם להדפיס) ולתדירות הפקת המודולים (ייצור פרטי או ייצור תעשייתי). אנו מציעים שני סוגי מדפסות, כאשר כל אחד מהם נשען על טכנולוגיה אחרת:

 

שיקולים מובילים לבחירת מדפסת תלת מימד מומלצת:

אתם מתלבטים בין מספר מדפסות תלת מימד ומתקשים לבחור את המדפסת “האחת” שלכם? לצד הערכת המדפסות ע”פ פרמטרים כמו נפח הדפסה, רזולוציית ההדפסה, גודל הפיקסל ודיוק המקום, ישנם פרמטרים נוספים שראוי להתחשב בהם:

  • תמיכה בחומרים בדקו היטב באילו חומרים תומכת המדפסת בה אתם מתעניינים. כידוע, לכל אדם פרטי/עסק, ישנם צרכים שונים וציפיות אחרות מהמדפסת. נסו ככל הניתן לאתר את הצורך העתידי שלכם – אילו הדפסות צפויות לכם (אילו מודלים ולאילו מטרות), כך שתוכלו לבחור במדפסת מתאימה.
  • מהירות ההדפסה זהו פרמטר נוסף שחשוב להתעכב עליו. המהירות משפיעה באופן ישיר על חווית ההדפסה. ככל שהמדפסת תפיק את התוצרים מהר יותר, כך תיהנו יותר מהשימוש בה.
  • משקל המדפסת לרוב, המדפסת תקבל מקום קבע בבית או בעסק. עם זאת, אם מראש ידוע לכם כי אתם צפויים לנייד אותה לעתים קרובות, התחשבו גם במשקלה. 
  • תקציב מדפסת בטכנולוגיית SLA תוכלו לרכוש החל מ-2400 שקלים. מדפסת FDM מוצעת לכם החל מ-1600 שקלים. התחשבו בתקציב שלכם והגדירו אותו מראש, כך תוכלו להשוות רק בין הדגמים הרלוונטיים לתקציבכם האישי/תקציב העסק.
  • שירות הדרכה לתפעול המדפסת – על חלק מהמדפסות, מוצע שירות הדרכה ותמיכה. השירות הזה חיוני בעיקר לאלו מכם שעתידים לרכוש את מדפסת תלת המימד הראשונה שלהם. טיפ אליכם: הבטיחו כי במחיר המדפסת מגולם גם שירות הדרכה מקצועי. 

 

“כאדם פרטי, מה אוכל להפיק באמצעות מדפסת תלת מימד?”

במידה רבה, מדפסת תלת מימד מומלצת ואמינה, פוטרת אתכם מהתלות בחברות היצרניות הגדולות. איבדתם חלק ממוצר חשמלי, נשבר לכם רכיב יקר במכונה שימושית או כלי דקורטיבי שאהבתם? אפשרות אחת היא לרכוש את “החלק המקורי” מהחברה היצרנית (במידה והוא אכן זמין למכירה). אפשרות נוספת – נגישה יותר ולרוב גם זולה יותר, היא ייצור עצמי שלכם. מעבר לכך, הפקת מודלים במדפסת תלת מימד מעניקה ערך מוסף משמעותי: עשייה חווייתית המעניקה סיפוק אדיר. 

 

לפרטים נוספים אודות רכישת מדפסת תלת מימד, אתם מוזמנים לפנות אלינו – 052-8332959