הדפסת תלת ממד איכותית מותנית בעיקר בשני דברים: מדפסת מקצועית ואמינה וחומר גלם מתאים. אם טרם התחדשתם במדפסת, דעו כי מומלץ לרכוש אותה רק לאחר אפיון מעמיק של הצרכים שלכם: כמה אתם עתידים להדפיס, מה אתם רוצים להדפיס ובעיקר – באמצעות אילו חומרים. רק כך, תוכלו לבחור במדפסת שעונה על הצרכים שלכם בצורה מלאה. 

 

אחד מחומרי הגלם הפופולאריים ביותר בתחום הדפסות תלת המימד הוא הפלסטיק. מה תוכלו להדפיס באמצעותו ואילו חומרי גלם פלסטיים קיימים? התשובות, לפניכם:

 

מה אפשר להדפיס באמצעות פלסטיק למדפסת תלת מימד?

לא אחת מפנים אלינו את השאלה: “מהו חומר הגלם המומלץ ביותר להדפסת תלת מימד?”. האם יש באמת חומר מומלץ – כזה שמתעלה בתכונותיו על יתר החומרים? התשובה היא שלא ממש. חומר מומלץ אולי אין, אך בהחלט יש חומר גלם שמומלץ לכם, לפרויקט ההדפסה עליו אתם עומלים. אנו מדגישים זאת משום שפלסטיק לדוגמא מתאים לפרויקטים סופר-ספציפיים. עם כל פרויקט, חשוב ליצור שידוך הרמוני בין המודל שרוצים להדפיס (שימושים, תכונות) ובין החומר המתאים לו ביותר. אז מה תוכלו להדפיס באמצעות פלסטיק למדפסת תלת מימד? 

  • צעצועים לילדים
  • מחזיקי מפתחות
  • כלי אחסון בגדלים שונים ולצרכים שונים
  • סכו”ם פלסטיק לילדים
  • פסלונים למטרות דקורציה ועוד…

 

ABS VS PLA – במה כדאי לבחור?

אם יצא לכם להתעניין כבר בחומרי גלם פלסטיים, לבטח מצאתם כי ישנם שני חומרים מובילים: ABS ו-PLA. כל אחד מהחומרים בהתאם לתכונותיו, יתאים לפרויקט הדפסה שונה. אז איך בוחרים חומר מתאים? המלצתנו היא להעריך את חומרי הגלם בהתאם לתכונות הבאות: 

  • גמישותו של חומר הגלם ושל המודל המופק (רך / פריך)
  • רמת הגימור של המודל – מט או מבריק
  • טמפרטורת ההדפסה המומלצת
  • מהירות ההדפסה האפשרית באמצעות החומר
  • עמידות מודל ההדפסה

 

שירותי הדפסה או רכישת מדפסת וחומרי גלם – מה כדאי?

מאחר ואתם מתעניינים אודות פלסטיק למדפסת תלת מימד, סביר כי יש לכם מדפסת או שאתם מעוניינים לרכוש אחת כזו. ואכן, אנשים שנוטים להדפיס לעתים קרובות באמצעות שירותי הדפסה לפי הזמנה, משתעשעים ברעיון לרכוש מדפסת. האם כלכלי יותר לרכוש מדפסת תלת מימד ולהדפיס IN HOUSE? החלטתכם צריכה להתבסס בעיקר על דבר אחד: דפוסי השימוש שלכם. כל עוד אתם מדפיסים לעתים קרובות מאד (ובהתאם משלמים על שירותי הדפסה לעתים קרובות), כדאי לשקול רכישת מדפסת וחומר גלם להדפסה כדוגמת פלסטיק. חשוב לזכור כי מעבר לשיקול הכלכלי, הרי שלרוב גם נוח, מהיר וחוויתי יותר להדפיס עצמאית.

 

“כמה עולה פלסטיק המיועד להדפסת תלת מימד?”

כאן באתר שלנו, תוכלו להתרשם מקטלוג עשיר של חומרי גלם, לרבות פלסטיק למדפסת תלת מימד. החומרים שעשויים לעניין אתכם הם ה-PLA וה-ABS, המגיעים במגוון רחב של צבעים! המחירים מתחילם החל מ-90 שקלים ומגיעים עד 119 שקלים. במידה ואתם מתלבטים בין החומרים ולא בטוחים מהו החומר המתאים ביותר להדפסתכם, אל תהססו לפנות! נשמח לסייע לכם מקצועית בכל שלב – 052-833-2959