אם היו אומרים לכם לפני כמה שנים שתוכלו להדפיס ספל שתיה, כיסא או נעליים, לבטח הייתם מגחכים (וגם משוכנעים שמי שמבטיח כזה דבר, לבטח ראה יותר מדי סרטי מדע בדיוני). כיום, אתם מבינים בעצמכם שישנם שני דברים שכמעט ואין להם גבולות: המוח האנושי והטכנולוגיה. בזכות השידוך בין השניים – המוח שהבין את הצורך וקידם את הפיתוח, והטכנולוגיה – בזכותה ניתן היה להוציא אותו לפועל, באפשרותכם להדפיס בתלת ממד כמעט את כל העולה על דעתכם.

 

ישנם כמה סוגי מדפסות וטכניקות הדפסות, כאשר כל מדפסת וטכניקה מאופיינות בתכונות ייחודיות ומיועדות לשימושים שונים. אז איך ניתן להסביר את הביקוש הגבוה לו זוכות המדפסות ומהי הדפסת תלת ממד SLS? התשובות, לפניכם:

 

הדפסת תלת ממד SLS – מאפיינים בולטים

ישנן לא מעט שיטות הדפסה בתלת ממד – משיטת FDM, דרך שיטת SLM ועד הדפסה עם גבס. אחת השיטות המסקרנות ביותר היא הדפסת תלת ממד בשיטת SLS. במידה ואתם מעוניינים ברכישת מדפסת או “רק” בשירות הדפסה, דעו מהם המאפיינים הבולטים של השיטה המדוברת:

  • שמה המלא של השיטה – selective laser sintering
  • טכניקת ההדפסה נשענת על קרן לייזר
  • ההדפסה מתבצעת בשכבות – קרן הלייזר מדפיסה שכבה על גבי שכבה
  • חומר הגלם המיועד למדפסת זו – אבקת פלסטיק (ישנה אפשרות להשתמש בתערובות שונות)
  • הבידול המרכזי של הטכניקה: מהירות הדפסה גבוהה ורמות דיוק גבוהות
  • חשוב לדעת כי בשונה מהדפסות אחרות המספקות תוצרים צבעוניים, עם SLS התוצרים המתקבלים הינם בגוון אחיד

 

אז מה מדפיסים במדפסות תלת ממד?

התשובה פשוטה למדי: את כל מה שאתם רוצים להדפיס (כמעט) ! בטכנולוגיית ה-3d המתקדמת עושים שימוש פרטיים ועסקיים ולמגוון מטרות: מתלמידי בית ספר שמדפיסים מודלים שונים כחלק מתהליך למידה, דרך מעצבים שמדפיסים קולקציות תכשיטים שלמות ועד רופאי שיניים שמדפיסים כתרים למטופליהם. 

 

צרכנים יוצרים – הבשורה שהביאה עמה הדפסת תלת הממד

ב-2021, אנשים המחזיקים בביתם מדפסת תלת ממד, יכולים לייצר כמעט את כל העולה על דעתם. אם בעבר הייתה תלות מלאה של צרכן במפעל מסוים, זמני שליחויות או פריסת חנויות, הרי שהמדפסות צמצמו את הפערים וכיום גם הלקוחות יכולים להפוך יצרנים. אז מה צריך בכדי להדפיס בתלת ממד? מדפסת, חומר גלם ומחשב. אז איך אפשר להסביר את הביקוש הגבוה וההתלהבות של הצרכנים ממדפסות תלת הממד?

  • הלקוח/הצרכן, הופך גם יצרן. ישנו ערך מוסף אדיר של יצירת מודל מאפס!
  • לרוב, ייצור עצמי-ביתי, יהיה חסכוני הרבה יותר מרכישת פריט מסוים
  • “הייצור” (כלומר, ההדפסה), זמין 24/7! אין מתווכים, מרכזי הזמנות או מערכי שליחויות – כשצריכים משהו, פשוט מדפיסים!

 

לפרטים נוספים אודות רכישת מדפסת, טכניקות הדפסה לרבות הדפסת תלת ממד SLS או שירותי הדפסה אונליין, אתם מוזמנים לפנות אלינו – 052-8332959