הדפסות תלת מימד הפכו לכלי שימושי בתעשיות רבות, עסקים קטנים ובינוניים וגם בבתים בהם הטכנולוגיה משמשת לצרכי למידה, תחביבים ואף להדפסת מוצרים שונים לבית.

עם התפתחות התעשייה, נולד גם מגוון רחב של חומרי גלם, המיועדים לשמש לצרכים שונים, לסוגים שונים של מדפסות תלת מימד וטכנולוגיות שונות.

 

חומרים להדפסות 3D

ההבדלים בין חומרים שונים להדפסות תלת מימד עומדים על תכונות שונות, כמו למשל עובי ומרקם, רמת הדיוק, גימורים, רמת המיומנות הדרושה לעיבוד נכון של החומר, התאמה לסוג המדפסת, לסוג השימוש, למאפיינים הרצויים של המוצר המוגמר ועוד. 

בגלל חשיבות התאמת חומרים נכונים לתוצר הסופי, כדאי לוודא שאתם בוחרים את המדפסת המתאימה לחומר שאתם רוצים להשתמש בו ולהיפך.

חומרים להדפסות תלת מימד מגיעים בצורת נוזל, אבקה, משחה ואף מוצקים שאותם מתיכים בתהליך.

כל חומר עובר תהליך הדפסה מעט שונה כדי להפוך בסופו של דבר למוצר המוגמר.

לכן קיימות טכנולוגיות שונות ליצירת הדפסות תלת מימד לצד מדפסות חדשות שפועלות בטכנולוגיות שונות של מיצוק החומרים בתהליך ההדפסה.

להלן מספר דוגמאות נפוצות של חומרי הדפסה בתלת מימד:

 

הדפסת תלת מימד של כלי אוכל ומוצרים לבית

אחד השימושים שהפכו נפוצים לאחרונה במדפסת תלת מימד הוא לצורך הדפסת כלי מטבח, אוכל ובישול. לשם כך חשוב כמובן להשתמש בחומרי הדפסה שאינם פולטים רעלים ומאושרים על ידי ה FDA לשימוש עבור כלים שבאים במגע עם מזון.

קיימים כיום חומרי הדפסה המיוצרים מחומרים טבעיים, כמו ה PLA הנפוץ, שהוא חומר תרמופלסטי מבוסס על תירס, ידידותי לסביבה ומתכלה.

נוסף על רמה גבוהה של בטיחות וידידותיות לסביבה, PLA מתאים גם למדפיסים מתחילים, או חובבנים, כי הוא קל יחסית לשימוש ומספק גימורים חלקים, מדויקים ומבריקים.

עם זאת, PLA הוא גם רגיש לחום ולכן הדגמים המודפסים עלולים להתעוות בטמפרטורות גבוהות ואף להישבר בקלות.

חומר נוסף אושר על ידי ה FDA לשימוש עבור כלי מאכל ומשקה הוא PET, המשמש להדפסת בקבוקי שתיה בזכות השקיפות הטבעית של החומר, חוזק גבוה ומידה נכונה של גמישות המעניקה לו עמידות גבוהה ומשקל סגולי קל. הוא נטול ריחות לוואי ורעלים ולכן מתאים להדפסת כלים לתעשיית המזון והמשקאות.

 

הדפסת חלקים מורכבים

חומר נפוץ נוסף להדפסות תלת מימד הוא ABS – חומר מבוסס נפט, בעל גמישות, עמידות מכאנית ועמידות לטמפרטורות גבוהות. תכונות אלה הופכות אותו מועדף למהנדסים וליצירת מוצרים מכניים. עם זאת, הוא משחרר אדים רעילים בזמן חימום, נחשב לא בריא וקצת יותר מורכב לעבוד איתו.

 

הדפסת צעצועים ומוצרים גמישים

לצורך הדפסת תוצרים גמישים דרוש חומר הדפסה כמו PLA גמיש.

הוא מעניק למודלים גמישות וגימור חלק ולכן מתאים מאוד להדפסה של צעצועים גמישים, גלגלים למודלים ועוד.

עם זאת, הוא מצריך קצת ניסיון בגלל המורכבות שלו בתהליך ההדפסה.

אז מה תרצו להדפיס היום? צוות דפוס 3D מציע מגוון רחב של מדפסות תלת מימד במחירים נוחים ואיכות גבוהה, לצד חומרי הדפסה וייעוץ מקצועי של מומחים בתחום. מחפשים חומרי הדפסה שיאפשרו לכם ליצור מודלים מדויקים לצרכים שלכם? צרו קשר ונשמח לעזור!