האנושות מאז ומתמיד התאפיינה בהתפתחות טכנולוגית. המצאת הגלגל, מנוע קיטור, חשמל, טכניקות הדמיה לא פולשניות, מחשבים אישיים– כל אחת מהמצאות אלו לא רק הצעידה את האנושות קדימה, אלא גם יצרה צרכים חדשים בקרב אנשים פרטיים.

כיום, אחת הטכנולוגיות הנמצאות בתנופה היא טכנולוגיה של מידול תלת מימד, סריקת תלת מימד והדפסת תלת מימד. 

 

אז אילו תחומי חיים יושפעו מטכנולוגיית תלת מימד בעתיד?

טכנולוגיית הדפסה בתלת מימד משנה כבר עכשיו את כל מה שידענו על תהליך היצור והופכת אותו למהיר יותר, זול יותר, מדויק יותר ונוח יותר. כבר בעתיד הקרוב נוכל ליהנות מיתרונות אלו בתחומים רבים ובניהם:

 

רפואה

כבר היום נעשה שימוש במדפסות תלת מימד בתחום הרפואה, במיוחד בכל מה שקשור לשתלים הדורשים דיוק והתאמה קפדנית לאנטומיה של המטופל. טכנולוגיית תלת מימד מאפשרת לרופאים לעצב ולהדפיס את השתל הרצוי בדיוק של תת מילימטר.

אבל ה”ניסים” האמתיים עוד לפנינו. כל עולם הרפואה מצפה בדריכות לימים, בהם תהיה אפשרות להדפיס איברים חיים ולשחזר באופן מלא רקמות ואיברים שנפגעו או נכרתו. יכולות אלו יאפשרו להציל חיים ולהחזיר איכות חיים לאנשים רבים כל כך. 

 

תעשיה

כבר היום מדפסות תעשייתיות הקיימות בשוק מסוגלות ליצור צורות תלת מימד מרשימות. לא רחוק היום שבו פרויקט שיתוכנן על ידי מהנדסים, יוצג בצורה דיגיטלית ויודפס במלואו באמצעות מדפסות תלת מימד. הדבר יאפשר ייצור אוטומטי לחלוטין גם במקרים בהם יש צורך בהתאמה אישית של מוצר כזה או אחר.

 

תעשיית הרכב

גם כאן כבר קיים שימוש חלקי במדפסות תלת מימד. אולם לא רחוק היום בו ההדפסה בתלת מימד, תאפשר הדפסה של כלל חלקי הרכב המורכבים מחומרים שונים. כך שבסוף תהליך ההרכבה נקבל רכב המודפס במלואו באמצעות מדפסת תלת מימד.

 

תחום הבניה

בתחום זה, טכנולוגית תלת מימד יכולה לסייע הן בשלב העיצוב והן בשלב הבניה. בשלב העיצוב המדפסות יכולות להדפיס מודלים אדריכליים עד לפרטים הקטנים ובגודל הרצוי.
בשלב הבניה מדפסות תלת מימד מיוחדות לבניה יוכלו להדפיס בלוקים מודולריים ומבנים שלמים מבטון. עלויות של תהליכים אלו יהיו הרבה יותר נמוכות ומהירות הייצור גבוהה יותר.

 

צריכה פרטית

בעתיד כל משפחה ממוצעת תוכל להרשות לעצמה לרכוש מדפסת תלת מימד ולהדפיס בבית את הפריטים שהיא תצטרך. כלים למטבח, אביזרי נוי, מסגרות לתמונות – הכל כיד הדמיון הטובה. הורים יוכלו להדפיס עבור ילדיהם צעצועים. עלות צעצועים ומשחקים אלו תהיה נמוכה יותר מרכישה בחנות וגם מעניינת יותר עבור הילדים, מכיוון שהם יהיו מעורבים ביצירת המשחק. זה יהיה זמן איכות משפחתי מעולה.

 

תכשיטנות

לבסוף תחום נוסף ונוצץ במיוחד – תכשיטים. כל אחד ואחת מאיתנו יוכל לייצר במדפסת תלת מימד ביתית תכשיט או אביזר שיקלע בדיוק לטעמו ויהיה ייחודי ובלעדי.

 

רוצים לא רק להביט לכיוון העתיד, אלא להשתמש בטכנולוגיית הדפסת תלת מימד כבר עכשיו, התקשרו כעת לטלפון שמספרו  052-8332959 ונשמח לסייע!