אנחנו אמנם לא מכירים אתכם, אך יכולים לנחש כי בחדר העבודה הביתי או במשרד שלכם, יש לכם מדפסת.  הודות למדפסת הזרקת דיו, באפשרותכם להפיק מסמכים מודפסים – בצבע או בשחור-לבן. כידוע, החומרים הדרושים לכם לטובת הפקת המסמכים הם רק דפי נייר וראשי דיו למדפסת.

 

לאחרונה עשיתם את “הקפיצה” למדפסת תלת מימד או שאתם מתעניינים ברכישת מדפסת שכזו? לפניכם, מידע שיסייע לכם בבחירת החומר המתאים לפרויקט ההדפסה הבא שלכם!  

 

איך בוחרים חומרים למדפסת תלת מימד?

לפני שאתם משווים בין חומרים ותכונותיהם, חשוב שתבדקו: אילו חומרים המדפסת שברשותכם יודעת לעבד? ישנן מדפסות שניתן להפיק באמצעותן מודלים מחומרי גלם שונים, אך גם מדפסות המיועדות לעבודה עם חומר אחד בלבד (ואז הדילמה באיזה חומר לבחור, כלל לא רלוונטית). רק לאחר שאתם מוודאים אילו חומרים מתאימים למדפסת, בצעו השוואה בין החומרים השונים. לדוגמא: ABS, PLA,  ו-PETG. 

 

בשלב הבא עליכם לשאול את עצמכם: “מה אני רוצה להדפיס ואילו תכונות חשובות לי במודל שלי?”. באופן טבעי, לכל מודל יתאים חומר אחר. עליכם ליצור את השידוך שבין המודל (לדוגמא: פמוט לנר), ובין סוג החומר המתאים לו ביותר.

 

חשוב לדעת: אין באמת “חומר על” – כזה שמתאים באופן אבסולוטי לכל הדפסה ולכל מודל. האתגר הוא להבין וללמוד את החומרים השונים, ולקבוע איזה חומר מתאים לעבודת ההדפסה הספציפית. 

 

פרמטרים נוספים שחשוב להתחשב בהם עם בחירת חומרים למדפסת תלת מימד:

  • עמידות החומר
  • תכונה עיקרית: חומר גמיש או נוקשה?
  • משקל החומר: קל או כבד? 
  • צבע החומר (ישפיע באופן ישיר על נראותו וצבעו של המודל) 

מלבד החומרים המיועדים להדפסה, ישנם אביזרים נוספים שעשויים לעניין אתכם, ביניהם:

  • דבק מהיר (דליל / סמיך)
  • גלאי עשן
  • פיגמנטים בצבעים שונים לשרף ועוד…

 

“אני מחפש חומר שמתאים לחותכני עוגיות. על מה תמליצו?”

החומר PLA עם שבבי קרבון יכול להתאים לכם. הסיבה שאנו ממליצים על החומר הזה ספציפית היא משום שמדובר על מודל שעתיד להגיע במגע עם מזון. חומר גלם זה מאופיין ב-2 תכונות עיקריות: מצד אחד הוא קל משקל, אך מהצד השני – מאד עמיד. החומר מוצע במספר צבעים, כך שתוכלו לשלוט בעיצוב ונראות חותכני העוגיות שלכם.

 

“כמה עולים חומרים למדפסת?”

ישנו מנעד רחב מאד של מחירים עבור חומרים למדפסת תלת מימד. המחירים מתחילים החל מ-99 שקלים עבור PLA במגוון רחב של צבעים (זהב, שחור, אפור, ירוק ורוד ועוד), ומגיעים עד 490 שקלים עבור ניילון. חשוב להדגיש כי החומרים היקרים ביותר, אינם בהכרח “הטובים” או המתאימים ביותר להדפסה שלכם. בחרו בחומר הנכון והמדויק לפרויקט הרלוונטי.  

 

מתלבטים אילו חומרים למדפסת תלת מימד מתאימים לכם? נשמח לייעץ ולהמליץ לכם! לפרטים נוספים, אתם מוזמנים לפנות אלינו במספר הטלפון – 052-8332959