טווח המחירים של מדפסות תלת מימד מאפשר ללקוחות ברחבי העולם להנות מהטכנולוגיה הפנטסטית הזו במחירים חסרי תקדים.

היום אפשר למצוא מדפסת תלת מימד במחיר 2000 ש”ח וגם במחירים של עשרת אלפי שקלים למדפסת. אז איך אפשר להתאים את המדפסת הרצויה לתקציב שלכם?

צוות דפוס 3D מסביר.

 

לבחור מדפסת תלת מימד מתאימה לכם

לפי דעתנו, השיקול החשוב והראשון בבחירה של מדפסת תלת מימד הוא הייעוד שלה.

יש הבדל גדול בין מדפסת תלת מימד לשימוש ביתי או חובבני לבין מדפסת תלת מימד מקצועית, המיועדת לייצור מודלים בתחום הרפואה ורפואת שיניים למשל.

מדפסות מקצועיות יותר, הן גם מדויקות יותר ובעלות מאפיינים מיוחדים נוספים, כמו רמת עמידות גבוהה, טכנולוגיית הדפסה ספציפית, חומרי הדפסה מיוחדים ועוד.

באופן טבעי, כל המאפיינים הללו גם מייקרים את המדפסת עצמה ולכן מדפסות תלת מימד לצרכים מקצועיים לרוב יעלו יותר.

 

מדפסת ביתית למדפיסים חובבים או מתחילים לעומת זאת, יכולה להיות הרבה יותר פשוטה, זולה וקטנה.

עם זאת, גם מדפסת פשוטה, אם היא איכותית, מגיעה עם אפשרויות שדרוג מגוונות, המאפשרות לכם להתקדם בקצב שלכם לטכנולוגיות הדפסה מקצועיות יותר.

 

גורמים נוספים המשפיעים על מחיר מדפסת תלת מימד

מלבד רמת המקצועיות של המדפסת, יש עוד גורמים שכדאי להכיר, שיכולים להשפיע על עלויות מדפסת תלת מימד:

 

  • הדרכה וליווי מקצועי לשנה חשוב לוודא שאתם מקבלים עם המדפסת גם שירות הדרכה וליווי מקצועי, שמבטיח לכם תמיכה טכנית ובכלל, עד שתלמדו איך לעבוד עם המדפסת כמו מקצוענים.
  • גודל ומשקל המדפסת גודל המדפסת והמשקל שלה משפיעים לא רק על בחירת המקום המתאים להתקין אותה, אלא גם על היכולות של המדפסת ועל אפשרויות הדפסה. לכן חשוב לבדוק אם הגודל והמשקל מאפשרים לכם להדפיס את מה שאתם רוצים וגם איך זה משפיע על המחיר.
  • סוגי המודלים שאתם רוצים להדפיס עם מדפסת תלת מימד אפשר להדפיס חלקי מטוסים וציוד רפואי, או אבטיפוס לפני ייצור. אבל גם חלקי צעצועים שנשברו, פריטי עיצוב לבית ועוד פריטים בעלי חשיבות נמוכה יחסית. לכן כדאי להשקיע במדפסת לפי רמת החשיבות של המוצר שאתם מדפיסים.
  • מתחילים או מתקדמים אם אתם מתחילים בתחום הדפסת תלת מימד, רוצים ללמוד איך זה עובד וגם אולי לספק תעסוקה טכנולוגית מעניינת לילדים בבית, כדאי להתחיל עם מדפסת תלת מימד פשוטה וזולה. אחר כך תתקדמו למכשירים יותר יקרים וגם אולי תהיה לכם אפשרות להיחשף למוצרים חדשים בתחום, שעוד לא יצאו לשוק.

 

לסיכום, מדפסות תלת מימד מציעות עולם שלם של אפשרויות בחירה – רמות רזולוציה ודיוק, חומרי הדפסה שונים, גדלים, שימושים ועיצובים. לכן בחירה של מדפסת תלת מימד היא אישית וצריכה להיעשות בהתאם לצרכים שלכם ולמה שאתם רוצים להגשים בעזרת מדפסת תלת מימד. רוצים לקבל מאיתנו ייעוץ מקצועי והכוונה מדויקת לגבי המדפסת המתאימה ביותר לתקציב שלכם? דברו איתנו!