דגם 3D אדריכלי מספק יתרונות יוצאי דופן לתהליכי בניה ופרויקטים אדריכליים – גדולים כקטנים.

אך מהו בדיוק דגם כזה? אילו יתרונות הוא מספק ולמה הוא כל כך חיוני?

 

אדריכלות 3D – פתרון לבעיה עתיקת יומין

אחד הקשיים העומדים בפני אדריכלים, מעצבים וקבלנים הוא הצגתה של תוכנית בניה או תוכנית אדריכלית בפני הלקוח. 

אם מדברים על שרטוט אדריכלי מסורתי – מדובר על סכמה מורכבת ובלתי מובנת לרוב האנשים, מה שהופך את הלקוח לחסר אונים ומקשה עליו להבין למה לצפות מהתוצאה הסופית (עליה הוא משלם לא מעט…).

השלב הטכנולוגי הבא בתחום הגיע אחרי מאות שנים והוא מאפשר כיום לאדריכלים להציג הדמיה תלת מימדית, המאפשרת להסביר בצורה טובה יותר את העיצוב והנראות של המבנה. 

היא גם מקלה על האדריכלים והמתכננים של המבנה לזהות מראש ליקויים אפשריים ולהציע תיקונים – הרבה לפני שמזמינים חומרי גלם ומתחילים לבנות.

אך אין ספק כי השלב המתקדם ביותר בתהליך ההתפתחות של תכנון אדריכלי הוא הדפסת תלת מימד של דגם אדריכלי.

למה צריך הדפסת תלת מימד של דגם אדריכלי?

דגמים והדמיות תלת מימד בתחום האדריכלות משרתים מספר מטרות עיקריות, כאשר ללא ספק, דגם תלת מימדי משרת מטרות אלה בצורה הנגישה והטובה ביותר:

ראשית, הוא מאפשר ללקוח לראות ולהבין בצורה מקיפה ומדויקת ככל הניתן, בשפה ויזואלית קלה להבנה, כיצד ייראה המבנה, או השכונה, או הפרויקט שהוא שוקל להשקיע בו.

שנית, הוא מאפשר לאדריכל להמחיש בצורה המדויקת ביותר לבעלי המקצוע בשטח מה הוא מצפה מהם לבצע באופן המדויק ביותר, תוך צמצום טעויות אנוש ואי הבנות.

שלישית, דגם תלת מימדי של הפרויקט מאפשר לאדריכלים, מהנדסים וקבלנים האחראים על הפרויקט לזהות מבעוד מועד ליקויים אפשריים במבנה וכך לתכנן אותו בצורה מדויקת יותר, בטוחה יותר ואיכותית יותר, תוך חיסכון במשאבים יקרים כמו זמן, חומרי גלם וכוח אדם.

כתוצאה, דגם תלת מימד אדריכלי מספק בצורה המיטבית ביותר, את הצרכים הקריטיים ביותר של שלב התכנון:

  • שיווק הפרויקט ללקוחות שאינם מנוסים בקריאת תוכנית אדריכלית ושרטוטים אדריכליים
  • המחשה ויזואלית של הפרויקט לבעלי המקצוע בשטח כדי למנוע טעויות אנוש
  • בקרת איכות על התוכנית האדריכלית, המאפשרת למנוע ליקויים במבנה עצמו מבעוד מועד
  • חיסכון כספי עצום – על ידי מניעת ליקויים, תקלות ואי הבנות

 

סוגי מודלים אדריכליים בהדפסת תלת מימד

מגוון האפשרויות להדפסת מודל אדריכלי תלת מימדי הוא רחב כמגוון סוגי המדפסות, טכנולוגיות ההדפסה וחומרי ההדפסה הקיימים בשוק. 

ניתן ליצור דגם מורכב ומפורט, כולל צבעים, תאורה וסאונד, בתוך שעות ספורות – הכל כדי להעצים את החוויה של הלקוח ולספק יתרון תחרותי למשווקי הפרויקט.

לסיכום, דגם אדריכלי תלת מימדי מספק יתרונות פנטסטיים למי שבוחר להשתמש בו. צוות DFUS3D מתמחה בשירותי הדפסה מקצועיים ברמה גבוהה למגוון צרכים על ידי צוות מהנדסים העוסק בתחום. צרו קשר לקבלת מידע נוסף!