ישנם אלו שייעודם להיות קשיחים, לצד אלו השובים בגמישותם – אנו מדברים כמובן על מגוון המודלים המודפסים בתלת ממד! אז רגע לפני שאתם שולחים סקיצה להדפסה או רוכשים מדפסת תלת מימד וחומרי גלם, חכו. אנו שמחים לשתף אתכם במידע שעשוי לספק לכם ערך רב. לפניכם, כל מה שחשוב לדעת על השידוך ההרמוני ההכרחי שבין המודל לחומר גלם, ואילו חומרים מתאימים להדפסה מסוג הדפסה תלת מימדית גמישה. אז שנדפיס?

חשיבותו של חומר הגלם בהדפסת תלת הממד

אי אפשר לדבר על הדפסה תלת מימדית גמישה, מבלי לדבר על חומרי הגלם בהם עושים שימוש בהדפסות תלת ממד. לתפישתנו, הדפסה מוצלחת נשענת על השידוך שבין סוג המודל והחומר המדויק לו. באופן טבעי, לכל מודל יחמיא חומר גלם אחר, וזהו האתגר העיקרי – להעמיק בתכונותיו של כל חומר במטרה למצוא את זה האידיאלי להדפסתכם. בעת שלא משודך למודל חומר מתאים, הרי שבמידה רבה ההדפסה חסרת תכלית. 

“איך אדע אם למודל שלי מתאים חומר גלם גמיש?”הדפסה תלת מימדית גמישה

כל מודל שאתם מעוניינים להדפיס אמור לענות על צורך ולספק ערך. נסו לחשוב על זה באופן הבא: האם אתם יכולים להעלות על דעתכם מצב בו מעצבת אופנה תייצר חגורה מבטון? מובן שלא, שכן אז לא ניתן יהיה להשתמש בחגורה והערך שתספק תהיה אפסי. 

ולכן, בעת שאתם מגבשים סקיצה להדפסה, שאלו את עצמכם בצורה הפשוטה ביותר: “מהו הערך שהמודל שלי אמור לספק?”, “האם גמישות תתרום לחוויית השימוש במודל?”, “מהם השימושים הנפוצים במודל?”. מענה על שאלות אלו יאפשר לכם לקבוע אם לבסס את הדפסה על חומרים גמישים או קשיחים.

דוגמאות למודלים שחובה להדפיס עם חומרים גמישים

החומרים באמצעותם תוכלו להדפיס מודלים גמישים כוללים את ה-TPU וה-PLA +, כמו גם את ה-BENDLAY וה-NYLON. מובן כי גמישותו של כל חומר מעט שונה, כאשר ישנם כאלו שגמישים יותר בהשוואה לאחרים. כבר נאמר כי אין באמת חומר גמיש שמומלץ יותר מאחרים, אלא שישנו חומר הגלם הגמיש הספציפי הנכון ביותר למודל ההדפסה. הדפסה תלת מימדית גמישה תהיה רלוונטית בין היתר למודלים הבאים:

  • רצועות לשעון
  • כיסוי לסמרטפונים
  • אטמי אוזניים
  • חורץ עוגיות
  • כיסוי לאוזניות 
  • כיסוי לבקבוקים
  • ארנק כרטיסים
  • צמידים וטבעות לילדות
  • פקק לסגירה חוזרת לבקבוקי יין ועוד…

“כמה עולים חומרי גלם עבור הדפסה תלת מימדית גמישה?”

אנו מזמינים אתכם להתרשם מהקטלוג המלא של חומרי הגלם להדפסה כאן באתר שלנו! מעבר למפרט התכונות שיאפשר לכם להעריך את התאמתו של כל חומר להדפסתכם הספציפית, הרי שתוכלו להתרשם גם מהמחירים. לדוגמא: TPU יעלה לכם כ-140 שקלים (משקל קילו, קוטר 1.75 מ”מ, אורך 340 מטר). לפרטים נוספים אודות חומרי גלם המתאימים למודלים גמישים, התקשרו כעת ונשמח לסייע – 052-833-2959