מדפסות תלת מימד מאפשרות הדפסה של אובייקטים מגוונים ברמות שונות של דיוק. לכן הן משמשות כיום במגוון גדל והולך של תעשיות ומגזרים, כולל המגזר הפרטי.

משום כך ניתן לבצע הדפסת תלת מימד עם מגוון חומרי הדפסה, המאפשרים ייצור של אובייקטים בעלי מאפיינים שונים, כאשר קיימים גם חומרי הדפסה ברמות שונות של גמישות.

 

חומרים ליצירת הדפסת תלת מימד גמישה

סוג החומרים המשמשים להדפסות תלת מימד משפיעים ישירות על מאפייני המוצר ועל האיכות שלו, אך בעיקר על ההתאמה שלו לשימושים המיועדים לו.

סוג החומר קובע את מידת הגמישות של המוצר הסופי, אך גם את רמת הצפיפות, האטימות, יכולת הולכה חשמלית ועוד.

 

רמות שונות של חומר תלת מימד גמיש

ניתן לחלק את סוגי החומרים לפי רמת הגמישות שלהם, אבל כמו שניתן להבין, קיימים מאפיינים נוספים של חומרים להדפסת תלת מימד.

לכן קיימות קבוצות שונות של חומרים להדפסות תלת מימד, המאפשרות גם הדפסה גמישה וגם הדפסה קשיחה. כמו כן ניתן לשלב מספר סוגי חומרים כדי ליצור את רמת הגמישות הרצויה של המוצר.

יש מדפסות תלת מימד המתמחות בהדפסה של מוצרים גמישים או מוצרים קשיחים בהתאם לסוג החומר ויש גם מדפסות תלת מימד שיכולות לשלב בין הדפסת חומרים גמישים לבין הדפסת חומרים קשיחים באותו מוצר.

אילו חומרי מתאימים להדפסת תלת מימד גמיש?

הדפסת חומרים גמישים

כאמור, קיימת חלוקה של חומרים להדפסת תלת מימד המבוססת על מקור החומרים ועל מאפיינים נוספים של החומר. לדוגמה:

  • חומרי הדפסה תרמופלסטיים קבוצת חומרים המיועדים בעיקר להדפסת מוצרים קשיחים ועמידים ברמה גבוהה של דיוק ויציבות לטווח ארוך. ניתן להתאים באופן מדויק את החומר ליישום הרצוי, על ידי בחירת המאפיינים הרצויים, כמו עמידות בפני אש וטמפרטורות גבוהות, התאמה לאחסון מוצרי מזון ועוד.
  • חומרים להדפסה בצורת אבקה מיועדים בעיקר להדפסה של מוצרים קשיחים, על ידי מגוון רחב של טכנולוגיות הדפסה ייעודיות.
  • חומרי הדפסה מבוססי פוטופולימרים קבוצה גדולה של חומרים, המאפשרים הדפסות תלת מימד ברמה גבוהה במיוחד של דיוק וגימור יותר מחומרים אחרים. קבוצת חומרי הדפסה פוטופולימרים היא גם זו המאפשרת יצירה של פריטים גמישים או קשיחים ברמות שונות של גמישות וקשיחות, תוך שילוב של מספר מאפיינים שונים במוצר אחד. חומרים אלה מיושמים בעיקר בתחום הרפואה ורפואת שיניים, אך מתאימים כאמור לכל צורך של הדפסת תלת מימד גמיש והם גם אלה המעניקים למוצר המוגמר תחושת ריאליזם יותר מכל קבוצת חומרים אחרת.


לסיכום, Dfus3D מספקים שירותי הדפסת תלת מימד למגוון צרכים מקצועיים ופרטיים, ברמה גבוהה של איכות, דיוק ומהירות. המדפסות שלנו הן מהמתקדמות והמהירות ביותר בשוק והן מופעלות על ידי צוות מהנדסים מקצועי ומנוסה – כדי לספק לכם את התוצאות הטובות ביותר. צריכים הדפסת תלת מימד איכותית ומדויקת? דברו איתנו!