סריקה בתלת מימד היא טכנולוגיה חדשנית ומרגשת במיוחד, בזכות מגוון האפשרויות שהיא מציעה בענפי תעשיה מכל הסוגים. את הסריקה מבצעים בעזרת סורק תלת מימד –

כך אוספים מידע על האובייקט הנסרק, כמו גודל, צורה ואפילו צבע, כדי ליצור מודל תלת מימדי ממוחשב ומדויק לצרכים שונים – גם לצורך הדפסה תלת מימדית.

 

מה זה סריקה בתלת מימד?

כולם מכירים את הסורק המשרדי המאפשר סריקה מדויקת של מסמכים ותמונות וגם סורק ברקודים – שנמצא בכל סמארטפון ובקופות של הסופר.

באופן דומה, גם סורק תלת מימדי מאפשר המרה של מידע פיזי לקובץ ממוחשב, אבל במקרה שלנו, מדובר על מידע תלת מימדי.

קיימות טכנולוגיות שונות של סריקה תלת מימדית, שכל אחת מהן מתמקדת בתחומים מעט שונים ולכן קיימים הבדלים בין הטכנולוגיות השונות לגבי רמת הדיוק, הרזולוציה והתאמה לשימושים שונים. 

אבל באופן כללי – סורק תלת מימד מודד את המרחק בינו לבין נקודות שונות על פני האובייקט הנסרק, כדי “להבין” את הצורה והגודל של האובייקט.

לאחר מכן הסורק יכול למקם את הנקודות השונות במרחב, במרחקים מדויקים זו מזו ואז ליצור מודל תלת מימדי מדויק.

 

סריקה בתלת מימדלמה צריך סריקה בתלת מימד 

ככל שמתפתחת הטכנולוגיה של סריקה תלת מימדית, היא נעשית מהירה, יעילה ומדויקת יותר ולכן ניתן לראות שימוש בטכנולוגיה במספר גדל והולך של ענפים ותעשיות. 

אם בשלבים הראשונים שלה, השימוש בטכנולוגיה היה מקובל בתעשיית הסרטים ומשחקי הוידאו, לצד יישומים שונים של עיצוב תעשייתי, היום אפשר לראות מגוון רחב וגדול במיוחד של שימושים בטכנולוגיה:

  • יצירת איברים תותבים ועזרים אורטופדיים
  • יצירת דגמים אדריכליים
  • יצירת דגמים בתחום רפואת השיניים
  • ייצור של פריטים חדשים על פי דגם קיים
  • מגוון שימושים פרטיים, כמו תיקון חלקים שבורים של אלמנטים שונים בבית


שימוש נפוץ בסריקה תלת מימדית לצורת הנדסה לאחור  – reverse engineering בה ניתן לסרוק מודל פיזי קיים ובעזרת תוכנת CAD לערוך אותו ולבצע בו שינוים והתאמות לפי הצורך.

הדסה לאחור באמצעות סריקה בתלת מימד חוסכת זמן רב ומבטיחה דיוק במידות והתאמה מלאה של המודל הנסרק למקור.

 

יתרונות ייחודיים של סריקה בתלת מימד

  • נוסף על האפשרות ליצור העתקים מדויקים של פריטים שונים, חלקים ודגמים שונים, סריקה תלת מימדית מאפשרת ליצור את הדגם הרצוי בגדלים שונים ואינה מחייבת יצירה של דגם בגודל נאמן למקור. 
  • ניתן לסרוק חלקים של אלמנטים שונים כמו כלי עבודה, רהיטים ופריטים נוספים מכל סוג, כדי להחליף חלק שבור – באופן מדויק. 
  • אתם אפילו לא חייבים להדפיס את האלמנט אצלכם בבית – כי אפשר לשלוח את הסריקה לשירות הדפסה אונליין שידפיס את הפריט עבורכם (אצלנו למשל).
  • ניתן לבצע שינויים ושיפורים לאחר סריקה של אובייקט קיים, כדי לייצר אותו בעתיד בצורה טובה יותר ועוד.

 

לסיכום, DFUS3D מספקים מגוון מדפסות תלת מימד ומוצרים נלווים, לצד שירותי הדפסת תלת מימד על ידי צוות מהנדסים מקצועי ואיכותי. ציוד ההדפסה שלנו הוא מהאיכותיים והמהירים ביותר בשוק, עם כושר אספקה גבוה, במגוון טכנולוגיות הדפסה ומחירים משתלמים.

ביצעתם סריקה תלת מימדית ואתם רוצים להדפיס אובייקט איכותי ומדויק? דברו איתנו! 052-833-2959