ישנם שני סורקים שאתם ככל הנראה מכירים, ואולי אף יצא לכם להשתמש בהם – בבית או בעסק. האחד הוא סורק המסמכים השולחני, ואילו השני הוא סורק הברקודים (כן, זה המוכר לכם מהחנויות השונות). לצד הסורקים האלו, ישנו סורק נוסף שראוי שתכירו – סורק באמצעותו תוכלו לבצע סריקה בתלת מימד! אם אתם מעוניינים לייצר מודולים שונים, או להעביר את נתוניו של מוצר פיסי קיים אל תוך מחשביכם – הסורק הייחודי הוא המענה בעבורכם!

 

סריקה בתלת מימד – איך זה עובד?

אתם לא מצליחים לתפוש איך סורק יכול לסרוק אובייקט, להעביר את נתוניו למחשב ומשם להדפסה? זהו יופייה של הטכנולוגיה! אז איך בעצם עובד הסורק הייחודי? ראשית, חשוב להדגיש כי מדובר על מכשיר שיש להחזיק ביד. כלומר, הסורק אינו שולחני – אלא שהעבודה באמצעותו מותנית באחיזתו. האדם המבקש לסרוק, צריך לעמוד אל מול האובייקט הרלוונטי וממש לסרוק אותו (דמיינו לעצמכם סריקה של ברקוד מוצר בחנות – כשמצמידים את הסורק למוצר שרוצים לרכוש). הסורק קולט מהאובייקט מידע – מצורתו ועד צבעיו, ומתרגמו לקובץ ממוחשב.

 

ככל שהאובייקט גדול יותר, כך פעולת הסריקה דורשת יותר זמן, שכן יש לסרוק חלקים נרחבים יותר. לדוגמא: סריקה בתלת מימד של אדם בוגר שגובהו 1.70, תהיה ארוכה יותר מסריקת ילד בן 10 שבאופן טבעי נמוך יותר ומידות גופו קטנות יותר. 

 

שימושים נפוצים בסורק תלת המימד 

רופאים, מעצבים ושלל יצרנים עושים כיום שימוש בטכנולוגיה המתקדמת. סריקה בתלת מימד עשויה לסייע לכם במקרים הבאים:

  • יש לכם מוצר פיסי קיים שברצונכם לייצר אותו ביחידות נוספות? תוכלו לסרוק אותו בצורה מדויקת למחשב ומשם – להדפסה וייצור. לדוגמא: תכשיטים, מחזיקי מפתחות, פמוטים, אגרטלים, מסגרת לתמונה וכל דבר אחר העולה על דעתכם. חשוב להדגיש כי אינכם מחויבים להישאר נאמנים לגודלו של האובייקט הנסרק, אלא שבאפשרותכם להגדיל ולהקטין אותו בהתאם להעדפותיכם.
  • אתם מעוניינים להדפיס בתל ממד רכיב בלוי מכלי עבודה יקר? אפשרות אחת היא להוציא את החלק המדובר מהמכשיר, ליצור קובץ תלת ממד בהתאם למידותיו (השקעה של שעות!) ולשלוח אותו להדפסה. אפשרות קצרה ויעילה יותר היא לסרוק אותו! הסורק חוסך מכם את כל ההתעסקות, ובעיקר מבטיח סריקה מדויקת, כך שהחלק הנסרק-מודפס, יתאים בהרמוניה מושלמת לכלי העבודה שלכם.
  • גם רופאי שיניים עושים שימוש בסורק תלת המימד. הסריקה מספקת לרופאים מידות מדויקות – של חלל הפה ושל השיניים בפרט. לדוגמא: בעיצומו של טיפול השורש יש “לכסות” את השן המטופלת בכתר. הסריקה מעניקה אינדיקציה מדויקת באשר לגודלו של הכתר הנדרש, בהתאם למידות שיניו של המטופל. כתוצאה מכך, ניתן לייעל משמעותית את הטיפולים ולהעצים את חווית הטיפול. 

 

סרקתם את האובייקט וכעת אתם מעוניינים להדפיסו? אנחנו ב-dfus3d מציעים שירותי הדפסה תלת מימד! לפרטים נוספים, התקשרו – 052-833-2959