והנה עובדה שככל הנראה לא תחדש לכם דבר: מדפסות דיו/לייזר המשרתות חברות וארגונים (כן, המדפסות-מכונות הרצפתיות), נבדלות בגודל, משקל ומהירות הדפסה מאלו השולחניות-קטנות שנועדו לענות על הצורך של המשתמש הביתי. 

 

ומדוע אנו מציינים זאת? משום שאם הגעתם עד לכאן, אנו משערים כי הבליחה לראשכם השאלה הבאה: האם ישנו הבדל בין מדפסות המיועדות לשימוש עסקי ובין אלו המתאימות למשתמש הפרטי? לא נשאיר אתכם במתח, וכבר נשיב לכם כי התשובה היא בוודאי שכן. אז מהם השימושים הנפוצים במדפסות ואיזה דגם עשוי להתאים לכם? 

 

הדפסה תלת מימדית לעסקים: מה ניתן להדפיס?

בעלי עסקים רבים עושים שימוש במדפסות, כאשר הודות להן הם נהנים מזמני ייצור-אספקה מהירים, מעניקים שירות טוב יותר ללקוחות וגם חוסכים על הדרך לא מעט כסף. דוגמאות להדפסות “עסקיות”:

  • הדפסת אבטיפוס למוצר לפני מעבר לייצור המוני 
  • הדפסת מר’צנדייז ממותגים – ממחזיקי מפתחות ועד תחתיות לכוסות שתייה
  • הדפסת כתרים וסדי שיניים 
  • הדפסת תכשיטים 
  • הדפסת מודלים המדמים ערים/פרויקטים של בניה ועוד…

 

שימושים ביתיים עם מדפסות תלת המימד 

הדפסה ביתית היא כל הדפסה שתכליתה יצירה ופאן, תוך שאינה מיועדת בצורה ישירה או עקיפה לעיסוקכם המקצועי. מכאן, שתוכלו להדפיס להנאתכם כל העולה על דעתכם: מכיסוי למכשיר החכם, דרך מתלה דקורטיבי למעילים ועד בתי נר ייחודיים בעיצוב אישי. ומהי המוטיבציה להדפיס תלת מימד בבית? לרוב, הסיפוק שמקורו בעשייה עצמית – DIY. כלומר, מעבר למודל המודפס שעונה על צורך מסוים, ההדפסה בעצמה מעניקה ערך אדיר. בעידן שבו עשר האצבעות עסוקות בעיקר במגע על מסכים, הדפסה תלת מימדית מסווגת כתחביב ערכי שראוי להשקיע בו משאבים – זמן וכסף.

 

“אקנה מדפסת ביתית, מקסימום אעביר אותה אחר כך לעסק”

לקנות מדפסת לשימוש ביתי ולאחר מכן לשנות את ייעודה כמדפסת לעסק? זו בהחלט אפשרות. האם היא מומלצת? בוודאי שלא. כל מדפסת מאופיינת בתכונות ספציפיות – החל ממשקל, דרך החומרים אותם היא יודעת לעבד ועד פונקציות ייחודיות ומהירות ההדפסה. מסיבה זו, הרכישה חייבת להתבסס על אפיון צורך מעמיק שלכם הנשען על השאלות הבאות:

  • מהו השימוש העיקרי שלי במדפסת?
  • היכן אני עתיד להדפיס ולטובת אילו מטרות?
  • כמה אני צפוי להדפיס? 

 

המענה על שאלות אלו יחדד בפניכם איזו הדפסה תלת מימדית מייצגת את שימושיכם – פרטית או עסקית. בהתאם, תוכלו להתרשם מקטלוג מדפסות הרלוונטי לשימושיכם. 

 

טכניקות הדפסה ומחירי המדפסות

כעת, כשאתם יודעים מה מאפיין את השימושים הביתיים והעסקיים, כל שנותר לכם הוא להדפיס! הדפסה תלת מימדית מותנית ברכישת מדפסת איכותית וחומרי גלם מתאימים. ישנן 2 שיטות הדפסה עיקריות: FDM ו-SLA. כל מדפסת יודעת לעבוד ולעבד חומרי גלם אחרים – מ-ABS ועד שרף נוזלי. מחירי המדפסות מתחילים החל מ-1600 שקלים (מדפסת FDM) ומגיעות עד 15,900 שקלים (מדפסת SLA). 

 

אנו עומדים לרשותכם בכל שאלה, התייעצות והתלבטות בנושא הדפסה תלת מימדית. רגע לפני שאתם מתחילים להדפיס, דברו איתנו – 052-833-2959