כשרוכשים מדפסת תלת מימד יש לקחת בחשבון שזה קצת שונה ממדפסת רגילה שאנו מכירים, שלצורך תפעולה כל מה שצריך זה דיו ונייר. כשמדובר בהדפסת תלת מימד המוצרים הנלווים הם רבים יותר.

 

מהם החלקים והמוצרים הנלווים למדפסת תלת מימד שכדאי שיהיו לכם?

כמו שהדיו הוא הדבר הכי חשוב כשמדפיסים בדו מימד, כך החומר שתשתמשו בו להדפסת תלת מימד הוא הדבר החשוב ביותר. אנו ממליצים ליצור מלאי חומרים וצבעים שונים בהתאם לצרכים שלכם. אם השימוש שלכם הוא פרטי ולא מסחרי זה קל יותר כי מקסימום אם חסר לכם משהו אתם יכולים להביא אותו מחר מהחנות. אך אם מדובר בעסק שמתבסס על המדפסת ועל פעולתה באופן שוטף אנו ממליצים שבמלאי שלכם יהיו כל מגוון החומרים שבהם אתם משתמשים על בסיס יומיומי, וגם קצת מהחומרים שבהם אתם משתמשים רק לפעמים.

 קיימים מגוון חומרים היום בשוק, אנחנו ממליצים בעיקר על הרשימה שלפניכם, אשר מכסה את רוב הצרכים, ונותנת מענה למגוון רחב של מוצרים

חומרים גמישים 

TPU   גמיש – מגיע במגוון צבעים. בלתי שביר ומצויין למוצרים שאפשר לכופף, מגיני סלולר ועוד.

+ PLA – גמיש ומגיע במגוון צבעים. ללא ריח, קל לעיבוד, שומר על יציבות בעת ההדפסה, אינו מתעוות וניתן להדפיס איתו מוצרים שונים. נחשב לאיכותי וניתן לשימוש גם במדפסת ללא שטח מחומם.

PLA גמיש – מומלץ לשימוש להדפסת מוצרי גומי כמו דגמי צמיגים, צעצועים, כלי מטבח ותבניות.

חומרים קשיחים

PLA חומר המותאם להרבה מוצרים ומגיע בהרבה צבעים. מבריק וחלק, וניתן להשיג בעזרתו רמת גימור גבוהה ומדוייקת.

ABS חומר קל ובעל גמישות מועטה. המוצרים המיוצרים מחומר זה ניחנים בעמידות גבוהה.

PETG נחשב לחומר איכותי, חזק, עמיד וקשיח. משקל סגולי נמוך, עמיד בפני שבירה, ללא ריח ובעל אישור של הFDA   לשימוש בכלי אוכל. אינו זקוק לתמיכה בעת ההדפסה.

 

מה עוד כדאי שיהיה לכם בערכה?

 ישנם כמה דברים נוספים שמומלץ להצטייד בהם כדי להגיע לתוצאות טובות ולשמור על רמת תפעול טובה של המדפסת.

גלאי עשן הוא לא הכרחי, אך מומלץ ביותר, מכיוון שמדובר במכונה המייצרת חום רב בעת פעולתה ותקלות יכולות לקרות. תמיד טוב שיהיו זמינים דבק מהיר דליל ודבק מהיר סמיך. אם הדבק לא מספיק מהיר לטעמכם אפשר להאיץ את פעולתו ע”י ספריי מאיץ. תא ייבוש אולטרא סגול יעשה את פעולת הייבוש ליעילה ומהירה יותר. תחנת שטיפה וייבוש למוצרים המודפסים תקל עליכם בפעולת הניקוי של המוצרים. ספריי פילר יעזור לכם בגימור מוצר, משתמשים בו לפני הצביעה הסופית לסתימת חללים. איזופרופינול מומלץ לצורך ניקווי, ופיגמנטים צבעוניים לשרף נוזלי ישלימו לכם את הערכה.

 

לפרטים נוספים על מוצרים נלווים, להתייעצות ולרכישה אנא חייגו אלינו  052-8332959